Konkurs recytatorski ”Co biega i hasa po polach i lasach”.

Gminna Biblioteka Publiczna w Mircu wraz z filiami w terenie , w dniu 7. grudnia br. zorganizowała IV edycję Gminnego Konkursu Recytatorskiego pt.: ” Co biega i hasa po polach i lasach”. Konkurs przeznaczony był dla dzieci i młodzieży ze Szkół Podstawowych z terenu Gminy Mirzec, a odbył się  w CTL w Osinach.  Celem konkursu była popularyzacja poezji znanych i cenionych poetów piszących wiersze dla dzieci i młodzieży. Wszyscy uczestnicy ( 43 osoby)  wykazali się na scenie dużym talentem. Nie było to bowiem „zwykłe” recytowanie wierszy. Uczestnicy recytację połączyli z mimiką, gestem, elementami ruchu, wykorzystaniem kostiumów  i rekwizytów tworząc wręcz widowisko, które zachwyciły publiczność i komisję, która  przyznała następujące nagrody:

 W kategorii  5-9 lat:

Grand Prix – Julia Jabłońska

I miejsce- Mateusz Wójcik, Martyna Strycharska

II miejsce- Michał Płusa, Lena Sieniek

III miejsce- Dawid Zawada, Wiktor Rokita

Wyróżnienia- Maciej Wójcik, Katarzyna Nowak, Kuba Kawalec

Kategorii 10-14 lat:

Grand Prix- Paulina Śpiewak

I miejsce- Karolina Podgórska , Patryk Łęcki

II miejsce – Aleksander Kozieł, Małgorzata Niewczas

III miejsce Roksana Derlatka

Wyróżnienia- Lena Rafalska, Filip Rosiński, Zuzanna Kwiecień , Aleksandra Stompor, Dominik Wroński

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, które w imieniu Wójta Gminy Mirzec wręczyła Zastępca Wójta Anna Piątek oraz Dyrektor BIOK Dorota Tomaszewska.

Organizatorzy jeszcze raz składają serdecznie gratulacje wszystkim uczestnikom konkursu oraz dziękują rodzicom za współpracę,  poświęcony czas i wkład pracy jaki włożyli w przygotowanie konkursu.