Mirzecka Majówka 2019

3 maja 2019 roku odbędzie się Mirzecka Majówka, na którą serdecznie zapraszają: Wójt Gminy Mirzec, Biblioteka i Ośrodek Kultury Gminy Mirzec oraz Stowarzyszenie „Wspólnie dla Gminy Mirzec”. W programie między innymi Regionalny Przegląd Zespołów, Kapel Weselnych i Tańca Weselnego.

Program wydarzenia:

 

 

Zgłoszenia do udziału w przeglądzie przyjmowane będą do 12 kwietnia 2019 roku. Już po raz trzeci będzie zorganizowany przegląd. W tym roku będzie to “Regionalny Przegląd Zespołów, Kapel Weselnych i Tańca Weselnego” z dofinansowaniem z Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach.

Zamierzeniem organizatorów jest to, aby podobnie jak w latach poprzednich przegląd miał charakter szczególny, dlatego do udziału zapraszają zespoły, kapele weselne oraz grupy taneczne z całego regionu świętokrzyskiego.

Podczas jednodniowego przeglądu, zaprezentują się i skonfrontują zespoły i kapele z terenu województwa świętokrzyskiego w kategorii “Najlepszy Zespół/Kapela Weselna” oraz grupy taneczne w kategorii “Najlepszy Taniec Weselny”.

Organizatorzy tworzą możliwość zaprezentowania się zespołów, kapel i grup tanecznych szerszej publiczności. Ta próba rozpowszechniania tradycji artystycznej i kultury regionalnej przyczyni się do włączenia uczestników do wspólnej zabawy, wzrostu aktywności i poprawy integracji społecznej. Wartością dodaną będzie promocja uczestników przeglądu poza terenem swojej gminy.

Przegląd odbędzie się 3 maja 2019r. w amfiteatrze w  Mircu podczas Mirzeckiej Majówki.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 12 kwietnia 2019 r. w: Urzędzie Gminy w Mircu, w Bibliotece i Ośrodku Kultury Gminy Mirzec lub mejlowo na adres: ug_mirzec@poczta.onet.pl. Szczegóły przeglądu znajdą Państwo w regulaminie.

 

Regulamin przeglądu

Karta zgłoszeniowa

Klauzula informacyjna