Narodowe Czytanie w CTL w Osinach

Gminna Biblioteka Publiczna w Mircu włączyła się w Narodowe Czytanie – ogólnopolska akcja publicznego czytania wybitych dzieł literackich. Celem tej akcji jest popularyzacja czytelnictwa a w szczególności propagowanie bogactwa polskiej literatury.

W tym roku lekturą był najwybitniejszy utwór Stanisława Wyspiańskiego pt.: „ Wesele” . Dzieło , które powstało na kanwie autentycznego wydarzenia- wesela, poety Lucjana Rydla z Jadwigą Mikołajczykówną , chłopką z podkrakowskich Bronowic.

Wspólne czytanie odbyło się w Centrum Twórczości Ludowej w Osinach w pięknej scenerii nawiązującej do wesela , przygotowanej przez Iwonę Seweryn.

W czytaniu uczestniczyli : Wójt Gminy Mirosław Seweryn. Przewodnicząca Rady Gminy w Mircu – Agnieszka Idzik- Napiórkowska, Przewodniczący Komisji Zdrowia, Oświaty i Kultury- Jan Raczyński , Sołtys Osin – Roman Stompór, Dyrektor BiOK – Dorota Tomaszewska, Dyrektor SP w Trębowcu – Krystyna Tomkowska, Anna Piętak, Irena Zakrzewska , Marysia Sobczyk oraz  Kazimiera Sobczyk.