“Noc bibliotek” w filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Gadce

Gminna Biblioteka Publiczna w Mircu włączyła się w tegoroczną ogólnopolską akcję „Noc Bibliotek”. Nocne spotkanie z tej okazji odbyło się w Filii bibliotecznej w Gadce a przygotowane zostało we współpracy ze Szkołą Podstawową im. Jana Pawła II w Gadce.
Na wydarzeniu obecni byli: Wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, radna Sylwia Błach, dyrektor Biblioteki i Ośrodka Kultury Gminy Mirzec Dorota Tomaszewska, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Gadce Edyta Drożdżał, nauczycielki Anna Rafalska i Renata Iwoła oraz bibliotekarki z Gminnej Biblioteki Publicznej w Mircu i filii bibliotecznych z Gadki, Małyszyna i Osin.
Pierwsza część spotkania skierowana była do młodszych czytelników a poprowadziła ją pani Anna Rafalska- bibliotekarka i nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Gadce, która przygotowała dla uczestników szereg atrakcyjnych quizów i konkursów z podziałem na grupę młodszą i starszą. Młodzi miłośnicy książek mieli za zadanie między innymi: zareklamować ulubioną książkę tak aby zachęcić do jej przeczytania, dopasować autorów do tytułów ich dzieł literackich czy odgadnąć tytuł książki po wysłuchaniu jej fragmentu. Zabawy i konkursy spotkały się z dużym zainteresowaniem, toteż wszyscy aktywnie brali w nich udział, za co otrzymali od Wójta gminy Mirzec Mirosława Seweryna słodkie upominki.
Druga część spotkania skierowana była do czytelników dorosłych, w trakcie której członkinie KGW „Kumosie”, panie Zofia Derlatka i Anna Sieczka czytały fragmenty swoich ulubionych książek zachęcając innych do ich przeczytania . Uczestnicy dyskutowali również o swoich preferencjach czytelniczych, gatunkach literackich a także wymieniali się opiniami na temat ostatnio przeczytanych książek.
Biblioteka i Ośrodek Kultury Gminy Mirzec składa serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie wydarzenia: dyrektor SP w Gadce pani Edycie Drożdżał, pani Annie Rafalskiej za poprowadzenie i przygotowanie części dla młodszych uczestników spotkania, pani Krystynie Bednarczyk –bibliotekarce z filii w Gadce oraz członkinią KGW „Kumosie” za aktywny udział w tegorocznej „Nocy Bibliotek”.
 
Tekst i foto: BiOKGM