Pierwsze urodziny Chochlików

W dniu 03.02.2018 w Centrum Twórczości Ludowej w Osinach, zespół dziecięcy „Śpiewające Chochliki” z Osin obchodził swoje pierwsze urodziny.

Z tej okazji na krótki koncert jaki odbył się w CTL przybyli: Wójt Gminy Mirzec Mirosław Seweryn, dyrektor BiOK gminy Mirzec Dorota Tomaszewska, ks. proboszcz Dariusz Maciejczyk, sołtys wsi Osiny Roman Stompór, przewodniczący Rady Sołeckiej  Roman Sobczyk oraz rodzice wraz z koleżankami i kolegami Chochlików.

Obchody tej jakże niepowtarzalnej rocznicy rozpoczęły się od krótkiego koncertu ulubionych piosenek dzieciaków należących do zespołu. Dzieci wykonały: „Lipkę”, „Zielony mosteczek”, „ W moim ogródeczku” z partiami solowymi śpiewanymi przez Hanię Seweryn, „ Przez twe oczy zielone” która jest niewątpliwie najbardziej ulubioną piosenką Zespołu oraz „ Żyje się raz” z repertuaru zespołu Baciary w brawurowym wykonaniu Amelii Ślawskiej.

Po części muzycznej, dzieci oraz zebrani gości obejrzeli krótki filmik przygotowany przez Iwonę Seweryn, prezentujący dotychczasową historię Zespołu. Oczywiście cała część artystyczna nie mogła zakończyć się inaczej jak dmuchaniem świeczek na torcie urodzinowym, przygotowanym przez panią Agnieszkę Sobczyk, (za co Śpiewające Chochliki serdecznie dziękują) oraz wręczeniem prezentów od przybyłych gości.

Kiedy tort został pokrojony i zjedzony, dzieci świętowały dalej, bawiąc się na balu karnawałowym przy swoich ulubionych przebojach.

W skład Śpiewających Chochlików, liczący na ta chwilę 24 osoby ( choć zaczynaliśmy od 10 ) wchodzą:

 

Amelia Ślawska

Julia Jabłońska

Wanessa Wiśnios

Igor Wiśnios

Natalia Janikowska

Hania Seweryn

Alicja Seweryn

Dominika Dzik

Martyna Dzik

Irmina Gibała

Hania Gibała

Ola Kołsut

Bartek Brola

Albet Zawadzki

Mikołaj Stachowicz

Nikola Stachowicz

Adrianna Stompór

Julia Piasek

Julia Rączka

Marta Tomaszewska

Maja Tomaszewska

Hania Zielińska

Lena Olesińska

Wiktoria Kaczmarska