Poetycko w Dworku. Promocja tomiku „Wizerunek w lustrze”

Modrzewiowy Dworek w Mircu ponownie stał się miejscem promocji lokalnych artystów.

10 czerwca odbył się tu wieczór poezji Emilii Nobis, mieszkanki Mirca, połączony z wystawą obrazów malarki Iwony Półtorak ze Skarżyska Kościelnego. Pani Emilia promowała swój nowo wydany tomik poezji „Wizerunek w lustrze”.

Na spotkanie stawiło się bardzo liczne grono przyjaciół i znajomych poetki oraz mieszkańców Mirca, również młodzież. Ze Starachowic przyjechała grupa redakcyjna z Gazety Niezwyczajni z Fundacji „Nasze zdrowie” wraz z opiekunką Agnieszką Polak. Swoją obecnością wsparła autorkę Grupa Literacka „Wiklina” oraz wielu twórców ze Skartu ze Skarżyska Kamiennej. W spotkaniu wziął udział wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn wraz z małżonką. Poetycki wieczór poprowadziła Jagoda Kawalec.

Widzowie zapoznali się z krótką biografią autorki, po czym uczennice ze Szkoły Podstawowej w Mircu Zuzia Słyk, Marysia Tyszczuk i Marija Płochotniuk przygotowane przez Iwonę Gralec recytowały wiersze z tomiku „Wizerunek w lustrze”. Występ uświetniła córka pani Emilii, Laura grająca na pianinie. Po zakończonym spotkaniu można było nabyć tomiki poezji z dedykacją autorki oraz zakupić obrazy.

W czasie wieczoru panował niesamowity nastrój. Wystrój dworku, obrazy, muzyka fortepianowa i zjawiskowa poetka wprowadziły niezwykły klimat, dzięki któremu publiczność opuściła to miejsce pełna wrażeń, wzruszeń z obrazem piękna w sercach.

Tekst: www.mirzec.pl

Foto:BIOKGM