Spotkania autorskie w Bibliotekach: październik – grudzień 2016 r.

Spotkania autorskie to jedna z form popularyzacji książki i biblioteki, dają one możliwość poznania twórców literatury a także zachęcają do czytania.

Na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Mircu w dniu 18 października  do filii bibliotecznej w Gadce i w Małyszynie przyjechał Zbigniew Kołba, autor książek „Krioterapia. To warto wiedzieć” oraz „Znajdź mnie i kiedyś odwiedź”. To właśnie drugiej z nich poświęcone były spotkania, w których wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Gadce i w Małyszynie. Książka, która była tematem spotkania pozwala dziecku na naukę poprzez zabawę. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały pisarza, który bardzo ciekawie i z humorem opowiadał o swojej książce. Zachęcał najmłodszych do czytania książek ale także dawał wskazówki jak się uczyć, żeby się nauczyć. Mówił także o tym, że bardzo ważną rolę w prawidłowym rozwoju organizmu, pełni także ruch na świeżym powietrzu oraz zdrowe odżywanie.

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, po którym zainteresowani  mogli zakupić książki pisarza i otrzymać autograf.

W dniu 15 listopada w świetlicy w Domu Kultury w Mircu odbyło się spotkanie z autorką opowiadań i baśni dla dzieci – Wiolettą Piasecką. Uczestnikami tego spotkania były dzieci z klasy „0” z mirzeckiego przedszkola.

Pisarka opowiadała najmłodszym czytelnikom o życiu wielkiego bajkopisarza – H.CH. Andersena a także o tym  skąd  czerpie pomysły na swoje książki. Spotkanie miało charakter zabawy interaktywnej. Pisarka przeprowadziła konkurs poprawnej wymowy, przy pomocy kukiełek, które przywiozła ze sobą, odegrała wraz z dziećmi scenę z jednej ze swoich książek. Aby zachęcić dzieci do czytania autorka czytała fragmenty swoich opowieści. Po spotkaniu uczestnicy mogli otrzymać autograf, po który ustawiła się spora kolejka.

Biblioteka zakupiła komplet książek Wioletty Piaseckiej, aby młodzi czytelnicy, którzy odwiedzą Bibliotekę mogły dokończyć czytanie rozpoczętych przez autorkę opowieści. Serdecznie zapraszamy.

24 listopada br. w spotkaniu autorskim mogli uczestniczyć dorośli czytelnicy, bowiem Gminna Bibliotekę Publiczną w Mircu i filię biblioteczną w Osinach odwiedziła pisarka i poetka Beata Kępińska, która jest mieszkanką Baszowic w Gminie Nowa Słupia. Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać zawiłe ale bardzo ciekawe losy pisarki, które stały się inspiracją do napisania książek. Beata Kępińska jest autorką czterech książek: „Zaradna”, „Piekło i niebo”, „Sielsko i diabelsko”, „Taniec z czarownicą”. Wszystkie pozycje w bardzo krótkim czasie zyskały duże uznanie wśród czytelników. „Zaradna” była nominowana do Nagrody Głównej w konkursie literatury kobiecej w Siedlcach. Ostatecznie uzyskała  III Nagrodę czytelników.

Wizyta pisarki przebiegła w bardzo przyjaznej atmosferze. Po spotkaniu można było zakupić książki i tomiki wierszy pisarki i otrzymać  autografy.

Gminna Biblioteka Publiczna w Mircu posiada w swych zbiorach wszystkie książki Beaty Kępińskiej. Serdecznie zapraszamy .

9 grudnia w Szkole Podstawowej w Tychowie Starym wszyscy uczniowie i czytelnicy filii biblioteki publicznej będą mieli okazję obejrzeć spektakl Teatru „Maska” pt. „Zimowa afera – ktoś porwał renifera”. Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza.