Sukces mirzeckiego filatelisty w VII Ogólnopolskim Konkursie Filatelistycznym

Bartosz Przygoda zajął trzecie miejsce w VII Ogólnopolskim Konkursie Filatelistycznym na projekt znaczka pocztowego „Rok Mikołaja Kopernika”.

Konkurs został zorganizowany z okazji 550. rocznicy urodzin i 480. rocznicy śmierci Mikołaja Kopernika. Wpłynęło na niego 263 prace, wśród nich praca Bartosza Przygody z klasy ósmej Szkoły Podstawowej w Tychowie Starym. Bartosz jest członkiem Koła Filatelistycznego działającego przy Bibliotece i Domu Kultury Gminy Mirzec, które prowadzi Ala Bonio.

Praca Bartosza zyskała uznanie jury i zajęła trzecie miejsce w Polsce. Bartoszowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

VII Ogólnopolski Konkurs Filatelistyczny na projekt znaczka pocztowego „Rok Mikołaja Kopernika” zorganizowała redakcja ,,Filatelisty”, Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, Koło Internetowe PZF i Koło PZF Nr 4 w Oleśnicy. Wybitny astronom, który dokonał jednego z najważniejszych odkryć w historii ludzkości, został doceniony przez Senat RP, który jednogłośnie przyjął uchwałę ustanawiającą 2023 Rokiem Mikołaja Kopernika.