Zaproszenie do Małyszyna i Osin na “Festiwal smaków i folkloru” oraz “Warsztaty rękodzieła i tkactwa”

„Ocalić tradycję od zapomnienia” to projekt Osińskiego Stowarzyszenia Pasjonatów Rękodzieła „Kuźnia Arcydzieł”. Będzie podzielony na dwa odrębne wydarzenia: jeden będzie w Małyszynie, drugi w Osinach.

W Małyszynie w sobotę 28 lipca 2018 r. odbędzie się „Festiwal smaków i folkloru”, a w nim pokaz wraz z degustacją zapomnianych smaków takich jak: kapusta z grochem, zalewajka; następnie mini konkurs na najlepszego pieroga, racuchy (ewentualnie podpłomyki), kiełbasa, kompot z owoców sezonowych, starodawne ciasto oraz przegląd zespołów folklorystycznych z terenu LSR Razem na Piaskowcu.

Szczegółowy program:

17.30 Rozpoczęcie imprezy

  • Występy zespołów folklorystycznych z terenu gminy Mirzec i gmin ościennych (łącznie 12 zespołów)

ok. 20.00 Występ kapeli góralskiej „Goralska Hora”

Dodatkowo:

  • wspólne biesiadowanie;
  • atrakcje dla dzieci- m.in. profesjonalni animatorzy, malowanie buziek, mały dmuchaniec, pokazy baniek mydlanych, skręcanie balonów.

Zakończenie ok. 22.00

 

W Osinach w czwartek 2 sierpnia 2018 i w piątek 3 sierpnia 2018. odbędą się „Warsztaty rękodzieła i tkactwa” (wyplatanie wikliny papierowej, wyszywanie, bibułkarstwo i qulling), warsztaty tkackie (proces tkania np. chodników) oraz wystawa przygotowanych prac i  degustacja potraw. Do udziału w warsztatach będą zaproszone dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe, które chcą zobaczyć jak dawniej wykonywało się przedmioty dekoracyjne i użytkowe.

 

Serdecznie zapraszamy ?