Mirzecka Majówka 2019

Kiedy:
3 maj 2019@16:00 – 20:15 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2019-05-03T16:00:00+02:00
2019-05-03T20:15:00+02:00

W dniu 3 maja 2019 roku odbędzie się Mirzecka Majówka, na którą organizatorzy, tj. Wójt Gminy Mirzec Mirosław Seweryn wraz z Biblioteką i Ośrodkiem Kultury Gminy Mirzec oraz Stowarzyszeniem „Wspólnie dla Gminy Mirzec” serdecznie zapraszają. W programie między innymi Regionalny Przegląd Zespołów, Kapel Weselnych oraz Tańca Weselnego. Zgłoszenia do udziału w przeglądzie przyjmowane będą do 12 kwietnia 2019 roku.

Już po raz trzeci będzie zorganizowany przegląd. W tym roku będzie to Regionalny Przegląd Zespołów, Kapel Weselnych oraz Tańca Weselnego, z dofinansowaniem z Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach.

Zamierzeniem organizatorów jest, aby podobnie jak w latach poprzednich Przegląd miał charakter szczególny, dlatego do udziału zapraszają zespoły, kapele weselne oraz grupy taneczne z całego regionu świętokrzyskiego.

Podczas jednodniowego przeglądu, zaprezentują się i skonfrontują zespoły i kapele z terenu województwa świętokrzyskiego w kategorii “Najlepszy Zespół/ Kapela Weselna” oraz grupy taneczne w kategorii “Najlepszy Taniec Weselny”.

Organizując przegląd, organizatorzy tworzą możliwość zaprezentowania się zespołów, kapel i grup tanecznych szerszej publiczności. Ta próba rozpowszechniania tradycji artystycznej i kultury regionalnej przyczyni się do włączenia uczestników do wspólnej zabawy, wzrostu aktywności i poprawy integracji społecznej. Wartością dodaną będzie promocja uczestników przeglądu poza terenem swojej gminy.

Przegląd odbędzie się w dniu 3 maja 2019r. w amfiteatrze w  Mircu podczas Mirzeckiej Majówki.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 12 kwietnia 2019 r. w: Urzędzie Gminy w Mircu, w Bibliotece i Ośrodku Kultury Gminy Mirzec lub mailowo na adres: ug_mirzec@poczta.onet.pl. Szczegóły przeglądu znajdą Państwo w Regulaminie.

Regulamin przeglądu >>
Karta zgłoszenia >>
Klauzula informacyjna>>

Dodaj komentarz