Dwudniowe warsztaty z tworzenia gier wielkoformatowych

W dniach od 05.10.2023 do 06.10.2023 w Szkole Podstawowej w Gadce odbyły się warsztaty w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa” dofinansowane ze środków Biura „Niepodległa”, zadanie pod nazwą „Rozgrywka z historią”.

Zajęcia podczas których młodzież poznała zasady, mechaniki i etapy tworzenia gier, poprowadził instruktor pan Przemek Góral z fundacji Good Culture. Dzięki tym spotkaniom uczestnicy stworzyli swoje własne gry planszowe związane z Powstaniem Styczniowym 1863-1864 roku. Na ich podstawie została stworzona koncepcja gry wielkoformatowej, do której zostanie przygotowana plansza, akcesoria oraz cała mechanika.

Cała gra zostanie zaprezentowana w dniu premiery w Szkole Podstawowej w Gadce w listopadzie. W trakcie warsztatów młodzież nabyła wielu nowych umiejętności związanych z grami planszowymi a także utrwaliła swoje wiadomości dotyczące Powstania Styczniowego i jego bohaterów. Serdecznie dziękujemy dyrekcji SP w Gadce za współpracę i umożliwienie przeprowadzenia warsztatów oraz panu Przemkowi za ich poprowadzenie.