Majówka na ludowo

Wójt Gminy Mirzec Mirosław Seweryn serdecznie zaprasza na Majówkę na ludowo, która odbędzie się 3 maja 2024 roku, w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. 

Uroczystości patriotyczne rozpoczną się od złożenia kwiatów i zapalenia zniczy przy Pomniku Niepodległości centrum Mirca. Kolejne części uroczystości odbędą się w amfiteatrze, gdzie zostanie odprawiona msza w intencji Ojczyzny. Po mszy akademię patriotyczną przedstawią uczniowie ze szkół podstawowych w gminie Mirzec, po czym druhowie z gminnych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej zaprezentują posiadane samochody strażackie i sprzęt ratowniczy. O godzinie 15.45 na scenie wystąpi zespół „Hanecki”, a po młodych wykonawcach swój repertuar zaprezentują seniorzy z Klubu Senior+ i zespoły ludowe z gminy Mirzec. Na zakończenie „Majówki na ludowo” o godzinie 18.00 zagra zespół Jafer, wykonujący góralską muzykę ludową. Dodatkowe atrakcje to bezpłatny plac zabaw, stoisko profilaktyczne Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mircu oraz stoiska małej gastronomii. 

Organizatorami wydarzenia są Biblioteka i Ośrodek Kultury Gminy Mirzec i Stowarzyszenie Wspólnie dla Gminy Mirzec. Zadanie współfinansowane jest ze środków pochodzących z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

 

#majówka #naludowo #mirzec #konstytucja #zabawa