Bożonarodzeniowy koncert w Dworku

 

W piątek 9 grudnia br. w Dworku Modrzewiowym odbył się koncert bożonarodzeniowy zorganizowany przez Bibliotekę i Ośrodek Kultury Gminy Mirzec.

Cała sala wypełniona była po brzegi, aby posłuchać przepięknych pieśni w ten zimowy wieczór. W świąteczny klimat wprowadziła dyrektor BiOK Dorota Tomaszewska, dziękując za liczne przybycie. Następnie swój występ rozpoczęły dziewczęta z Dziecięcego Zespołu Wokalnego działającego przy BiOK. W jego skład wchodzą: Lena Spadło, Oliwia Pisarska, Julia i Zuzia Gwoździówny, Ola Stępień, Marysia Tyszczuk, Ola Stompor i Oliwia Dolega. Po nich zagrał i zaśpiewał  góralski zespół “Góralska Hora”, bożonarodzeniowe śpiewanie zakończyły dziewczyny z Młodzieżowego Zespołu Wokalnego działającego w BiOK, które prowadzi Piotr Spadło. W skład zespołu wchodzą: Diana Obara, Diana Romanowska, Klaudia Seweryn, Karolina Szara, Maja Pastuszka, Patrycja Mirota i Maja Pomorska.

Ostatnim punktem nastrojowej imprezy był kiermasz świątecznego rękodzieła przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Mircu i Koła Gospodyń Wiejskich w Osinach. Można było również nabyć płytę z utworami „Góralskiej Hory”.