Festiwal Folkloru i Smaków 2018

Festiwal Folkloru

28 lipca w Małyszynie odbył się Festiwal Folkloru i Smaków przygotowany przez Osińskie Stowarzyszenie Pasjonatów Rękodzieła „ Kuźnia Arcydzieł”.
Projekt realizowany jest w ramach umowy ze Stowarzyszeniem LGD ” Razem na Piaskowcu ” na realizację projektu grantowego pod nazwą ” Ocalić tradycję od zapomnienia”.   Współorganizatorem festiwalu była także Biblioteka i Ośrodek Kultury Gminy Mirzec.

Podczas imprezy miał miejsce Przegląd Zespołów Folklorystycznych , w którym wystąpiły zespoły folklorystyczne z gminy Mirzec  oraz zespoły zaproszone:  Kapela Fachmani z Osin, Załawianki z Załawy i Cymbrzanki z Huty z gminy Chlewiska , Grzybowianki z Grzybowej Góry oraz Marcinkowianie z Marcinkowa . Po przeglądzie wystąpiła gwiazda wieczoru – Folk Kapela Góralska Hora. Prawdziwi górale ze Szczyrku swoją muzyką porwali do tańca uczestników festiwalu     Podczas festiwalu publiczność mogła próbować tradycyjnych potraw pazibrody, chleba ze smalcem, pysznych racuchów a dla ochłody zimnego kompotu z owoców sezonowych. Zabawa trwała do późnego wieczoru.

Tekst i foto: BiOK Gminy Mirzec