Grażyna Zielińska w Centrum Twórczości Ludowej w Osinach

Na zaproszenie Biblioteki i Ośrodka Kultury Gminy Mirzec we  wtorek, 23 października 2018 r do Centrum Twórczości Ludowej w Osinach zawitała popularna aktorka Grażyna Zielińska.

Spotkanie autorskie zorganizowane zostało w ramach programu „Kultura – Interwencje 2018. EtnoPolska”. Zadanie pt. „Niepodległa dla pokoleń” dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury.

Panią Grażynę Zielińską znamy głównie z ekranów filmowych w których pojawiła się w blisko 50 produkcjach. Ale jest ona  także znakomitą aktorką teatralną. Swoją historią zaciekawiła widzów , którzy przybyli na spotkanie do Centrum. Aktorka podzieliła się także swoimi doświadczeniami oraz udzieliła cennych rad grupie osób, która przygotowuje widowisko historyczne z okazji 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Całe spotkanie poprowadził Dariusz Rekosz – pisarz i autor książek dla dzieci i młodzieży. Dyrektor Biblioteki i Ośrodka Kultury Pani Dorota Tomaszewska serdecznie podziękowała aktorce za przybycie a następnie  nadszedł czas na autografy oraz pamiątkowe zdjęcia .