Pracowity maj

Cały czas trwa u nas akcja #MałaKsiążkaWielkiCzłowiek, dzięki której zyskaliśmy grono fantastycznych małych czytelników i ich rodziców. Mamy nadzieję, że kolejne edycje tego programu równie dobrze sprawdza się w naszych placówkach.
W dniu 3 maja w mirzeckim amfiteatrze odbyła się “Majówka na ludowo”, w trakcie której każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Były występy KGW z terenu naszej gminy, występy dziecięcych i młodzieżowych zespołów folklorystycznych, przedstawienie patriotyczne uczniów ze Szkoły Podstawowej w Małyszynie i cała masa innych atrakcji. Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, o które wystąpiło Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich Ziemi Mirzeckiej.
8-15 maja to Ogólnopolski Tydzień Bibliotek i Bibliotekarzy. Również w naszych placówkach nie zabrakło wydarzeń związanych z tym świętem. Były spotkania z czytelnikami, wspólne czytanie dorosłych dla dzieci a wszystko zwieńczyło uroczyste rozdanie nagród dla czytelników, które odbyło się 12 maja Klubie Wiejskim “Niwy” w Tychowie Nowym.
A co jeszcze przed nami? Niech to na razie zostanie małą tajemnicą.
Zapraszamy do obserwowania naszych social mediów oraz obejrzenia galerii.