Wspólnie powitajmy lato- festyn rodzinny w Mircu

W niedzielę, 17.06.2018r. w amfiteatrze w Mircu odbyło się powitanie lata. Impreza o charakterze sportowo-rekreacyjnym skierowana była głównie do najmłodszych mieszkańców gminy Mirzec. Piękna i słoneczna pogoda przyciągnęła  na boisko obok amfiteatru tłumy dzieci , które przybyły na festyn wraz z rodzicami. Imprezę rozpoczęły Biegi:  II Ogólnopolski Bieg po Ziemi Mirzeckiej, Rodzinny Niepodległościowy Bieg Pamięci oraz Bieg Rolnika.  Po sportowych rywalizacjach na scenie mirzeckiego amfiteatru w programie artystycznym zaprezentowały się dziecięcy i młodzieżowe zespoły działające przy BiOK oraz SP w Mircu prowadzone przez Małgorzatę i Piotra Spadło:

-Młodzieżowy Zespół Wokalno-Instrumentalny

-Dziecięcy Zespół Wokalno- Instrumentalny HAPPY

-Zespół taneczny ze SP w Mircu

Oraz solistki: Lena Spadło, Zuzia Stompor, Zuzia Gwóźdź, Julia Gwóźdź, Wioletta Kwapisz.

Swoje umiejętności na scenie zaprezentował także Zespół CHOCHLIKI prowadzony przez Iwonę Seweryn oraz solistki Adrianna Stompór, Amelia Ślawska z CTL w Osinach. Na scenie zaprezentowały się także dziewczynki , które uczęszczają na zajęcia taneczno-rytmiczne prowadzone przez Ewę Markowską w Domu Kultury w Mircu. Na boisku na dzieci czekały liczne atrakcje : dmuchane zjeżdżalnie, basen z kuleczkami, ścianka wspinaczkowa, gigantyczne piłkarzyki, Archery-Tag, gigantyczne gry przestrzenne , animacje , wata cukrowa i foto budka , która pozwalała na samodzielne wykonywanie zdjęć.

Można było także zobaczyć tresurę psów, wziąć udział w konkursach „ Bezpieczne wakacje’ przygotowanych przez funkcjonariuszy KPP w Starachowicach . Strażacy z OSP z Mirca zaprezentowali pokaz sprzętu ratownictwa wodnego oraz udzielania pierwszej pomocy. Imprezę zakończyło dyskoteka pod gwiazdami.